aysetatileciksin

KÖPRÜCÜK VE OMURGA

Posted on: Şubat 11, 2013

dilek-hanifÇocukluğumuzda pıtırak gibi çoğalan özel televizyonların gece on ikiden sonra yaptıkları kırmızı noktalı yayınlarla dalgasını geçen bir karikatürde Arap televizyonlarında gece on ikiden sonra çarşafının altından el bileklerini azıcık ortaya çıkaran ve kıvıran bir kadının da o kültürde kırmızı noktalı olabileceği anlatılıyordu. Kadının saçının telinden, kokusundan, bakışından, duruşundan, var oluşundan her şekilde tahrik olan abiler şimdilerde vücudunun başka bölgelerine takılmış durumda. Nefes alsın yeter.

Clavicula, kırıldığında vücutta alçıya alınması en zor yerdir. İsmiyle müsemma olsun diye köprücük ismi verilir Türkçe’de. Şekli eski zamanlarda kullanılan anahtarlara benzediği için anahtar anlamına gelen clavicula ismi verildiği söylenir. Narin, nazenin bir kemiktir. Bel gamzesi ile birlikte kadın vücudunun en seksi yeri olduğu yazar internetteki sözlüklerde. TRT Okul isimli kanalda bir programa katılacak olan tiyatro sanatçısı Ayça Varlıer’e kıyafet ile ilgili kısıtlamalar hatırlatılır. Köprücük kemiğinin görünmemesi gerektiği söylenir. Tahrik edicidir sonuçta. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine engel olabilecek seviyede güzel kadındır Ayça. Ünlü modacı Dilek Hanif’in Türk Hava Yollarının hostesleri için tasarladığı şekilde giyinmesi beklenir ki, seyirci tahrik olmasın. Muhafazakar sanat, işte tam da bunu muhafaza eder.

Bu kemik işi kemikleşmiş bir meseledir. Erkeğin kaburgasının altın parçası olan kadının, dişlerindeki elma kokusuyla suçunu bilip oturması ya da kral çıplak demek yerine, Dilek Hanif gibi kraldan çok kralcı olup kralın istediği şekilde kıyafetler tasarlaması gerekir. Yani canım efendim mesele köprücük değil, omurga meselesidir.

Ayşe Özer

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: